Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
16 Kasım 2023 Perşembe

Bavyera’nın kararına tepki

Bavyera Eyaleti'nin, mültecilere yönelik nakdi yardımları kaldırıp ayni yardımlar içeren kart verme kararı tepki çekti.

Almanya'nın Bavyera Eyaleti, sığınmacılara doğrudan para ödenmesi yerine, Bavyera çapında geçerli EC kart benzeri bir ödeme kartı verilmesine karar vermişti. Bavyera Eyaleti'nden yapılan açıklamada, ödeme kartları sayesinde para transferlerinin de önüne geçileceği ve bu noktada diğer eyaletlere de örnek olunacağı belirtilmişti. Ancak Bavyera'nın kendi başına böyle bir karar alması eleştirilere neden oldu.

Yeşiller: Söder şov yapıyor

Yeşiller Partisi'nin Bavyera Başkanı Katharina Schulze, Bavyera'nın tek başına hareket etmesini eleştirdi. Schulze, "Geçen hafta federal ve eyalet hükümetleri, ödeme kartına ilişkin çerçeve koşullarını incelemek ve tanımlamak için ortak kararlar aldı. Şimdi Markus Söder şov etkisi için öne atlıyor" dedi.

Schulze, ödeme kartının uygulanabilir düzeyde olması gerektiğine dikkati çekti. "Kartlar Erding ve Zirndorf gibi şehirlerde şu ana kadar kullanılamadı çünkü yerel perakendeciler bunu bir ödeme aracı olarak kabul etmiyor. Bu arka plan göz önüne alındığında, Bavyera'daki yetkililere bu devasa idari yükü aceleyle yüklemek kesinlikle sorumsuzluktur" dedi.

Miltenberg Kaymakamı Jens Marco Scherf (Yeşiller Partisi), nakit çekme zahmetini önemli ölçüde azaltmak için ödeme kartının uygulanmasının kolay olmasını talep etti. Scherf, ”Bavyera eyalet hükümetinin uygulaması kolay ve idari çabayı mümkün olduğunca düşük tutan bir çözüm sunacağını umuyoruz" dedi.

AfD: Önemli olan sınır dışı etmek

AfD Milletvekili Ingo Hahn, BR24'te yaptığı açıklamada, AfD'nin yıllardır para yerine ayni yardım önerisinde bulunduğuna dikkati çekti. Hahn, "Ancak bu sadece çok küçük bir adım" dedi.

Asıl sığınmacıları çeken faktörün ortadan kalmadan ödeme kartının işe yaramayacağını düşünen Hahn, "Önemli olan sağlık sigortası, vatandaşlık parası, faktörlerimiz.” Örnek olarak sağlık sigortasını, vatandaşlık yardımlarını, sıcak konaklama merkezleri ve harika apartman daireleri gibi çekim faktörleri" dedi.

Reddedilen her sığınmacının derhal sınır dışı edilmesini öneren AfD'li siyasetçi, "AB'nin dış sınırları korunmadığından ve herkes Almanya'ya, Bavyera'ya gelmek istediğinden bizim Almanya sınırlarının korumamız gerekiyor" dedi.

SPD: Ödeme kartı ‘puzzle’ın çok küçük bir parçası

SPD'li Florian von Brunn ise, diğer düzenlemelerin "yapbozun çok küçük bir parçası" olan ödeme kartının getirilmesinden çok daha önemli olduğunu söyledi. BR24'e konuşan von Brunn, "Diğer ülkelerle yapılan göç anlaşmaları merkezi bir rol oynuyor. Ortak bir Avrupa sığınma politikası daha önemli. Örneğin, Avrupa Birliği'ndeki dağılımın daha iyi olmasını, daha adil olmasını ve Almanya'nın bu kadar çok mülteciyi kabul etmek zorunda kalmamasını sağlamayı amaçlamalıyız" dedi.

Von Brunn, "İnsanlar, Almanya’ya maddi çıkarlar nedeniyle değil, buranın anayasal ve ekonomik açıdan güçlü bir devlet olması nedeniyle geliyorlar" diye ekledi.

Geri Dön 16 Kasım 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN