Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Şubat 2024 Perşembe

Bavyera kendi Nobel'ini verecek

Bavyera eyaleti, bilim ve teknoloji alanlarında önemli başarılara imza atan araştırmacılar için Nobel benzeri bir ödül programı başlatıyor.

Bavyera kendi Nobel'ini verecek

Bavyera Bilim Bakanı Markus Blume, bu özel ödülle, icatlar, yenilikler ve bu sayede oluşacak katma değerli araştırmaları teşvik etmeyi amaçladıklarını açıkladı. Ödül programında kazananlara 300 bin avro verilecek ve kazananlar Bavyera Bilimler Akademisi üyeleri tarafından seçilecek.

Blume, özellikle yapay zeka, nükleer füzyon, kuantum gibi geleceğin teknolojilerine odaklanacaklarını ve bu alanlarda Bavyera'nın araştırmacılara büyük yatırımlar yapmaya hazır olduğunu belirtti. Bu girişimle Bavyera, bilim ve teknoloji dünyasında uluslararası alanda da önemli bir aktör olmayı hedefliyor.

Geri Dön 08 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN