Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Şubat 2024 Çarşamba

Başbakan ve bakanlara zam yağmuru

Almanya'da, memurlar için yapılan zamların ardından bakanlar, başbakan ve cumhurbaşkanının maaşlarına da önemli oranlarda zam yapıldı.

1 Mart itibarıyla uygulanacak zamlarla, kabine üyeleri ve başbakan yaklaşık yüzde 7 civarında bir maaş artışı elde edecek. Bild gazetesine göre, bu zamların emekli maaşlarına da yansıması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier'in aylık brüt maaşı yüzde 6,37 artışla 21 bin 625 avrodan 23 bin 3 avroya yükselecek, bu da ayda 1.378 avro artış anlamına geliyor. SPD'li Başbakan Olaf Scholz'un maaşı ise yüzde 6,67 oranında artışla 20 bin 702 avrodan 22 bin 83 avroya çıkacak.

Kabinede görev yapan bakanların maaşları da 1 Mart'tan itibaren artacak. Örneğin, evli ve çocuksuz bir bakanın resmi maaşı yüzde 6,98 artışla 16 bin 816 avrodan 17 bin 990 avroya yükselecek, bu da bakanların maaşında 1.174 avro artış anlamına geliyor.

Ayrıca, bir kabine üyesi 4 yıl görev yaptıktan sonra, maaşının yüzde 27,74'ünü emekli maaşı olarak alma hakkı kazanıyor. Başbakan, bir yasama dönemi sonrası 5 bin 734 avro aylık emekli maaşı alırken, bu tutar mart ayından itibaren 6 bin 117 avro olacak ve her ek görev yılı için alınan emekli maaşı 527 avro artacak.

Geri Dön 28 Şubat 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN