Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Mart 2023 Çarşamba

Başbakan söz verdi: Almanya'da işsizlik bitecek

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, “Önümüzdeki birkaç yıl içinde Almanya işsizlik sorunu geride kalacak” dedi

Başbakan söz verdi: Almanya'da işsizlik bitecek

Başbakan Olaf Scholz (SPD), Federal Ekonomi ve İklim Koruma Bakanı Robert Habeck (Yeşiller Partisi) ve Federal Maliye Bakanı Christian Lindner (FDP) Almanya’nın Brandeburg eyaletinde bulunan Meseberg Sarayı’nda 2 gün süren Bakanlar Kurulu toplantısının ardından ortak bir basın toplantısı düzenledi. 

Alman ekonomisinin azalan iş gücüyle yeşil bir ekonomiye dönüştüğünü belirterek, dijitalleşmeyi teşvik ederek ekonominin rekabet edebilirliğini sağlama sözü veren Başbakan Olaf Scholz, "Önümüzdeki birkaç yıl içinde Almanya işsizlik sorunu geride kalacak. Yapılacak çok şey var ve bunun için burada çalışan çok sayıda kadın ve erkeğe, aynı zamanda diğer ülkelerden gelenlere de ihtiyacımız var” diye konuştu.

Yenilenebilir enerji meselesine değinen Scholz, “Üstlendiğimiz büyük görevler var. 2045 yılına kadar iklim hedefine ulaşmak için günde 4-5 rüzgar türbini ve her gün 40 futbol sahası büyüklüğünde güneş enerjisi paneli kurmamız gerekiyor” dedi.

IAB Başkanı: Önümüzdeki aylarda işsizlik düşecek

Öte yandan, İşgücü Piyasası ve Mesleki Araştırma Enstitüsü (IAB) Başkanı Bernd Fitzenberger de Funke medyaya verdiği demeçte, önümüzdeki aylarda işsizliğin düşeceğini söyledi. "IAB İşgücü Piyasası Barometresi, işsizliğin önümüzdeki aylarda düşeceğine ve istihdamın artmaya devam edeceğine işaret ediyor" diyen Fitzenberger, yakın zamanda büyük Alman şirketlerinde duyurulan işten çıkarmalara rağmen, işsizliğin artmasının beklenmediğini belirtti. 

Geri Dön 08 Mart 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN