Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
17 Kasım 2022 Perşembe

Bankalar tetikte: Nakit para hazır tutuluyor

Almanya’da olası bir elektrik kesintisine karşı, bankaların dağıtılmak üzere hazırda nakit para tuttuğu öğrenildi.

Bankalar tetikte: Nakit para hazır tutuluyor

Reuters’ta yer alan habere göre; Rusya-Ukrayna savaşı ile birlikte başlayan enerji krizi, Almanya’da da genel elektrik kesintilerine karşı acil durum planlarına yol açtı. Bu acil durum planlarının arasında nakit teslimatı da bulunuyor.

Almanya’da nakit para kullanımı çok yaygın. Alışverişin yüzde 60’ı nakit ile yapılıyor. Bu nedenle elektrik kesintisi durumunda para çekilememesi senaryosuna karşı Alman Merkez Bankası (Bundesbank) talebi karşılamak adına fazladan milyarlarca avro biriktiriyor.

Acil durum planının bir diğer ayağı da nakit teslimatı yapacak araçlara öncelikli yakıt erişimi. Reuters’a konuşan Alman yetkililer bunun üzerinde de hazırlıklar yapıldığını söyledi.

Geri Dön 17 Kasım 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN