Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
25 Nisan 2023 Salı

Bakan Heil: 70 yaşında emeklilik işçi sınıfına atılan bir tokat

Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil, CDU lideri Friedrich Merz’in emeklilik yaşının 70’e yükseltilmesi gerektiğine yönelik sözlerine tepki gösterdi.

Bakan Heil: 70 yaşında emeklilik işçi sınıfına atılan bir tokat

Ana muhalefet partisi Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) lideri Friedrich Merz’in, Almanya’daki vasıflı işçi açığına karşı emeklilik yaşının 70’e yükseltilmesi gerektiğini söyledi. SPD'li Çalışma Bakanı Hubertus Heil’den, Merz'in bu teklifine tepki geldi. Heil, Bild’e verdiği demeçte, öneriyi 'işçi sınıfının suratına atılmak istenen bir tokada' benzetti.

“Hiçbir emekçi 67 yıldan uzun çalışmayacak”

Merz’in 'emekçilerin çalışma koşullarından bihaber olduğunu' savunan Heil, “Demir-çelik gibi sektörlerde, kol gücüyle çalışan işçilerin 70 yaşına kadar çalışması mümkün değil” ifadelerini kullandı. Aynı zamanda, işçi sınıfının Almanya’yı ayakta tuttuğunun altını çizen SPD’li Bakan, görev süresi boyunca hiçbir emekçinin 67 yıldan uzun çalışmayacağının sözünü verdi.

Geri Dön 25 Nisan 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN