Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
04 Şubat 2023 Cumartesi

Bakan, doğal gazda ‘rekor artış’ beklemiyor

Almanya Ekonomi ve İklimi Koruma Bakanı Robert Habeck, kış sonuna kadar doğal gaz depolarının yeterli olması durumunda fiyatlarda rekor artış beklemediğini açıkladı. 

Bakan Habeck, Kabine Toplantısı'nın ardından basın mensuplarına açıklama yaptı. Robert Habeck, bu kış sonunda doğal gaz depolarında yeterli gaz olduğu takdirde geçen yıl yaşanan rekor fiyat artışlarının olmayacağını dile getirdi.

Habeck, küresel piyasalarda enerji fiyatlarında düşüş beklenmediğini bildirdi. Bakan Habeck, "Daha iyiye doğru kalıcı bir değişiklik olup olmayacağına kimse gerçekten emin olamaz veya tahmin edemez. Ancak bir şans var" dedi.

Bakan, Almanya'nın elektrik arzının, kademeli olarak kömürden çıkış ve gelecek yıllarda beklenen tüketim artışına karşın 2031'e kadar garanti altında olduğunu ileri sürdü.

Hükûmete göre elektrik arzı, 2025-2031 arasında fosil yakıtla çalışan santrallerden uzaklaşıp yenilenebilir kapasite ve ulaşım ağlarının artırılmasıyla güvence altına alınacak.

Hükûmetin, elektrik santralleri hakkındaki stratejisini Haziran 2023'e kadar paylaşması bekleniyor.

Geri Dön 04 Şubat 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN