Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Nisan 2023 Cuma

Bahar alerjisi sezonu açıldı

Uzmanlar, alerjisi olanlar için 'bahar nezlesi' sezonunun başladığını duyurdu. 

Bahar alerjisi sezonu açıldı

Alerjisi olanlar için zor günler başladı. Uzmanlar, 'bahar nezlesi' döneminin geldiğini duyurdu. 

RND'de yer alan habere göre, Alman Alerji ve Astım Derneği, özellikle astım hastalarının burun spreyi kullanmasını, çamaşırların yıkandıktan sonra evin içinde kurutulmasını, açık havada spor yapılmamasını, alkol tüketiminin azaltılmasını, yatmadan önce duş alınmasını önerdi. 

Ayrıca alerjisi olanların araç kullanırken camları kapalı tutması, evin polenlerin azaldığı akşam saatlerinde havalandırılması ve tatile gidecek olanların bu mevsimde kuzey bölgeleri tercih etmesi tavsiye edildi. 

Kene sezonu da erken açıldı

Robert Koch Enstitüsü (RKI), nisan başında, Bavyera ve Saksonya eyaletlerinde bazı bölgeleri ‘riskli alan’ ilan etmişti. Riskli alanlara; Baden-Württemberg, Hessen’ın güneyi, Thüringen’in güneydoğu kesimleri ve Brandenburg’un güneyi de eklendi. Bunun üzerine Daimi Aşılama Komisyonu, bu bölgelerde yaşanlara kenelere karşı yapılan TBE aşısını önerdi.

Alman Ordusunun Mikrobiyoloji Enstitüsü de, kene salgının erken başlamasının sebebi olarak küresel ısınmayı işaret etti.

Geri Dön 14 Nisan 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN