Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
04 Kasım 2022 Cuma

Baerbock’un popülaritesinde sert düşüş

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, son ankete göre en popüler siyasetçiler sıralamasında 2’ncilikten 6’ncılığa geriledi.

Baerbock’un popülaritesinde sert düşüş

Insa, BILD Gazetesi adına anket yaptı. Anket sonuçlarında Baerbock’taki düşüş özellikle dikkat çekti. Politikacının oy kaybetmesine gerekçe olarak Ukrayna’ya tank sevkiyatındaki belirsizlik ve İran’da yaşanan şiddet olaylarının dinle ilgisi olmadığını ifade etmesi gösteriliyor.

SPD lideri Lars Klingbeil ise anketlerde 6’ncı sıradan 2’nci sıraya yükseldi. Klingbeil’ın, Almanya’nın Çin’e olan dijital bağımlılığı dikkate alınmalı, veri sistemleri kritik alt yapılar düşünüldüğünde Çin’in Avrupa’da yeri yok açıklamaları ünlü siyasetçinin oylarının artmasını sağladı.

CSU Başkanı Markus Söder ise popülerlik sıralamasında liderliğini korumaya devam ediyor. Üçüncü sırada ise Tarım Bakanı Cem Özdemir yer alıyor. 4’üncü sırada Kuzey Ren Vestfalya Başbakanı CDU’lu Hendrik Wüst, 5’inci sırada ise Sol Partili Sahra Wagenknecht bulunuyor.

Popülerliğini kaybeden isimler ise Ekonomi Bakanı Robert Habeck, Şansölye Olaf Scholz ve Sağlık Bakanı Karl Lauterbach oldu.

Pazar anketlerinde ise koalisyon partileri oy çoğunluğunu yüzde 47,5 olarak artırdı, CDU/CSU  yarım puan kaybederek yüzde 26’ya geriledi. AfD yüzde 15, Sol Parti ise yüzde 4,5 ile oylarını korudu.

Geri Dön 04 Kasım 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN