Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Ocak 2024 Salı

Baerbock'tan 'iki devletli çözüm' çağrısı

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, "İsrailliler için güvenlik ancak diğer taraf için de güvenlik varsa söz konusu olabilir" diyerek 'iki devletli çözüm' çağrısı yaptı.

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Gazze'deki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Baerbock, Gazze'ye insani yardımların ulaştırılması için bir sınır kapısının daha açılmasının iyi bir gelişme olduğunu ancak bunun yeterli olmadığını söyledi.

İsrail'in askeri eylemlerinde sivil halkı koruması gerektiğini vurgulayan Baerbock, "Onurlu bir yaşam ihtimali ortadan kalkarsa barış kazanılamaz. Gazze Şeridi işgal edilmemelidir. İnsanlar zorla yerlerinden edilmemeli ve toprakları küçültülmemelidir" dedi.

İsrailliler ve Filistinlilerin güvende olmaları durumunda ancak barış içinde yan yana yaşayabileceklerini belirten Baerbock, "İsrailliler için güvenlik ancak diğer taraf için de güvenlik varsa söz konusu olabilir. İşte bu nedenle, müzakere edilmiş iki devletli bir çözüm, şu anda çok uzakta olsa bile, tüm gücümüzle uğruna kampanya yürüttüğümüz şeydir" diye konuştu.

Baerbock, İsrail'in, kendisini haritadan silmek isteyenlere karşı mücadelede Almanya'nın dayanışmasına güvenebileceğini aktararak, "Gazze Şeridi'nden artık İsrail'in varlığına yönelik bir tehdit oluşmaması gerekir" ifadesini kullandı.

Lübnan halkının da ülkeleri için barış ve güvenlikten başka bir şey istemediğini vurgulayan Baerbock, "Onlarca yıl süren iç savaşın ardından ve ekonomik durumun kötüleştiği bir ortamda, onlar da tek bir kıvılcımın tüm bölgeyi ateşleyebileceğinden korkuyorlar. Böyle bir bölgesel yangına izin verilmemelidir" değerlendirmesinde bulundu.

Geri Dön 09 Ocak 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN