Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Ağustos 2023 Salı

Baerbock yine yolda kaldı

Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock'un uçağı, uçuş sırasında meydana gelen arıza nedeniyle Abu Dabi'ye zorunlu iniş yaptı.

Baerbock yine yolda kaldı

Berlin'den Avustralya'ya resmi bir ziyaret gerçekleştirmek üzere hareket eden Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ve beraberindeki gazeteci ve bilim insanlarından oluşan heyet, Airbus üretimi hükûmet uçağıyla yola çıktı. Uçak, Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'de yakıt ikmali yaptıktan sonra tekrar havalandı. Ancak uçuş sırasında meydana gelen bir arıza nedeniyle, uçak aldığı yakıtın 80 tonunu havada boşaltmak zorunda kaldı. Bu nedenle uçak Abu Dabi'ye zorunlu bir iniş gerçekleştirdi.

İlk kez olmadı

Daha önce, Dışişleri Bakanı Baerbock'un mayıs ayında Katar'ın başkenti Doha'dan Almanya'ya dönüşü sırasında aynı Airbus üretimi uçakta yaşanan bir arıza nedeniyle bakan ve beraberindeki heyet 20 saat gecikmeli olarak yola çıkabilmişti. Kasım 2018'de ise dönemin Başbakanı Angela Merkel'in Arjantin'deki G-20 zirvesine gitmek üzere yine aynı uçakla yaptığı seyahatte benzer bir arıza yaşanmış, Merkel uzun bir beklemeden sonra tarifeli bir uçakla Arjantin'e uçarak G-20 zirvesine katılmıştı.

Geri Dön 15 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN