Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Mart 2024 Cuma

Asya eşek arısı tehlikesi

Almanya'da, istilacı bir arı türü olan Asya eşek arısındaki artış doğal hayatı tehdit ediyor. Uzmanlar, arının özellikle Saarland'da yayıldığını söyledi.

Almanya'da, Asya eşek arısı olarak da bilinen Vespa velutina türü, doğa koruma uzmanlarını ve arıcıları endişeye sevk ediyor. Bu tehlikeli istilacı arı türü, yerli bal arılarını ve diğer böcekleri avlayarak ülkenin doğal hayatını tehdit ediyor. Baden-Württemberg İstilacı Türler Danışmanı Benjamin Waldmann, bu arının özellikle Saarland'da yayıldığını belirtiyor. Güneydoğu Asya kökenli olan bu arı türü, bal arılarının protein kaynağı olarak tüketilmesiyle arıcılar için ciddi ekonomik zararlara neden oluyor. Almanya'nın birçok federal eyaletinde görülen Asya eşek arısının, diğer eyaletlere de yayılması bekleniyor. Bu durum, doğa koruma çabaları için büyük bir endişe kaynağı olarak değerlendiriliyor.

Asya eşek arısı, ilk kez 2004'te Fransa'da ortaya çıktı ve daha sonra Avrupa'nın çeşitli bölgelerine yayıldı. Almanya'da ise ilk kez 2014 yılında Baden-Württemberg'de tespit edildi. Baden Württemberg'de geçen yıl, bir önceki yıla nazaran 20 kat artışla 550 yuva bulundu. Bu yıl içinde 1.000 kadar yuvanın daha bulunması bekleniyor.

Geri Dön 29 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN