Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Mart 2024 Cuma

Aşırı sağcının silah ruhsatı geri verildi

Almanya'da, aşırı sağcı eylemlere katıldığı belirlenen ve silah ruhsatı iptal edilen şahsın silah ruhsatı, mahkeme kararıyla geri verildi.

Gießen İdare Mahkemesi, Altenstadt, Wetterau bölgesinden bir adamın, aşırı sağcı faaliyetleri nedeniyle silah ve patlayıcı bulundurma izninin iptal edilmesine karşı çıkan bir karara imza attı. Bu kişi, bir NPD (Almanya Ulusal Demokratik Partisi) gösterisinde hükûmet karşıtı bir pankart taşımış ve arabası NPD yetkililerinin evlerinin yakınında görülmüştü. Ayrıca sosyal medyadaki paylaşımlarıyla aşırı sağcı düşünceleri desteklediği belirlenmişti.

Federal Anayasayı Koruma Dairesi tarafından aşırı sağcı olarak sınıflandırılan bu şahsın silah ve patlayıcı taşıma lisansları, Wetterau Bölgesi tarafından iptal edilmişti. Ancak, Gießen İdare Mahkemesi tarafından yapılan değerlendirmede, Federal Anayasayı Koruma Dairesi'nin sınıflandırmasının bu lisansların iptali için yeterli bir gerekçe oluşturmadığına karar verildi. Bu kararla birlikte, söz konusu şahıs silah ve patlayıcı bulundurma izinlerini elinde tutmaya devam edebilecek.

Geri Dön 29 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN