Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
08 Kasım 2022 Salı

Asgari ücret alanla Bürgergeld alan arasında fark

Kiel Dünya Ekonomisi Enstitüsü’nden (IfW) Prof. Dr. Dr. Ulrich Schmidt, vatandaşlık parası (Bürgergeld) ile düşük ücretli işlerde çalışanların kazançlarının daha değersiz hale geleceğini söyledi.

Schmidt, “Bürgergeld, basit işlerde çalışanların suratına tokat gibi inecek” dedi. Almanya’da bu kapsama giren yani asgari ücretle çalışan yaklaşık 7 milyon kişi bulunuyor.

IfW araştırmacıları, gelecekteki vatandaşlık parası alıcıları ve aileleri ile 12 avro asgari saat ücretten 40 saat tek çalışanın bulunduğu ailenin gelirlerini karşılaştırdı.

Örneğin 3 çocuklu (çocukların yaşına bağlı olarak) vatandaşlık parası alan bir ailenin eline ayda 3 bin 470 ila 3 bin 776 avro para geçerken; tek kişinin asgari ücretle çalıştığı 5 kişilik (3 çocuklu çift) ailenin eline 2 bin 893 geçiyor. Yani Bürgergeld alan aileye göre 578 ila 884 avro daha az.

Bir çift ne kadar çok çocuğa sahipse, çalışma geliri ile vatandaşlık parası arasındaki fark o kadar büyük olur.

Geri Dön 08 Kasım 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN