Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
28 Eylül 2023 Perşembe

"Asgari ücret 15 avro olsun" teklifi

SPD Genel Başkan Yardımcısı Serpil Midyatlı, asgari saat ücretini 12 avrodan 15 avroya çıkarma teklifini sundu. 

"Asgari ücret 15 avro olsun" teklifi

SPD, 2025 seçimleri öncesi asgari ücreti yükseltme stratejisini sürdürme kararı aldı. SPD Genel Başkan Yardımcısı ve SPD Schleswig-Holstein Teşkilatı Başkanı Serpil Midyatlı, asgari saat ücretini 12 avrodan 15 avroya çıkarma teklifini sundu. Midyatlı, bu artışın insanlara daha iyi gelir fırsatları sunacağını ve yaşlılıkta yoksulluktan koruyacağını belirtti.

Midyatlı, "ücret adaleti"nin önemli olduğunu vurgulayarak, Vatandaşlık Parası'na yapılan artış sonrası çalışmanın bu artışa değmesi gerektiğini savundu. Kuzey SPD'nin karar metninde, asgari ücretin iyi bir gelir sağlaması ve yaşlılıkta yoksulluğa karşı koruma sağlaması gerektiği ifade edildi ve 15 avroluk asgari ücret talebinin yaklaşan federal seçimler için temel bir vaat olacağı belirtildi.

Diğer eyalet teşkilatlarının da SPD Schleswig-Holstein Teşkilatı'nın bu önerisini desteklediği bildirildi. Ancak parti kongresinde 15 avroluk asgari ücrete ilişkin bir karar henüz alınmış değil.

SPD, Yeşiller ve FDP'den oluşan koalisyon hükûmeti, 2022'de asgari saat ücretini 12 avroya yükseltti. Asgari saat ücreti 2023 yılında 12,47 avro, 2024 yılında ise 13,50 avro olarak belirlendi.

Geri Dön 28 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN