Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Mart 2024 Pazartesi

Araştırma: Ergenler peynir, idrar ve keçi gibi kokuyor

Erlangen-Nürnberg Üniversitesi'ndeki Alman araştırmacılar, ergenlik çağındaki gençlerin terinin peynir, idrar ve keçi gibi kokular içerdiğini tespit etti.

Araştırma: Ergenler peynir, idrar ve keçi gibi kokuyor

Bu bulgu, Dresden'den seçilen 14-18 yaş arası 18 genç üzerinde yapılan bir çalışmayla elde edildi. Araştırma kapsamında gençlerin bir gece boyunca giydikleri kıyafetlerin koltuk altı bölümleri incelendi ve ter örnekleri hem 'araçsal tespit' yöntemiyle hem de 'koklama testiyle' analiz edildi.

Katılımcıların çalışma süresince kokulu hijyen ürünleri, deterjan ve belirli kokulu yiyeceklerden uzak durmaları istendi. Çalışmayı yürüten altı araştırmacı, gençlerin vücut kokusundaki değişikliklerin ve bunların sosyal iletişime olan etkilerinin incelenmesi amacıyla bu çalışmayı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Araştırmacılar, bu benzersiz kokuların ergenliğe kadar aktif olmayan ter bezleri tarafından üretildiğini ve gençlerin kokusunun ebeveynlerin çocuklarını tanımasını zorlaştırabileceğini, hatta çocuklar daha bağımsız hâle geldikçe aralarındaki mesafenin artmasına yol açabileceğini açıkladı.

Geri Dön 25 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN