Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yo-yo yazı geliyor - 21 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Ocak 2023 Çarşamba

Almanya'da yarı otomatik silah ruhsatı yasaklanabilir

Almanya'da darbe planlayan aşırı sağcılara yönelik baskınlar ve yılbaşı gecesindeki şiddet olaylarının ardından silah yasalarının sertleştirilmesi gündemde.

ARD yayınına katılan Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, "Özellikle yarı otomatik silahlara verilen ruhsatları sıkılaştırmayı planlıyoruz. Bu silahların amok saldırıları ve terör olaylarında kullanılmasını engellemek istiyoruz” ifadelerini kullandı. Düzenleme ile kişilere verilen yarı otomatik silah ruhsatı tamamen yasaklanabilir. Arbalet (tatar yayı) ve işaret fişeği ise küçük silah ruhsatıyla sahip olunabilecek. 2019'da Yeni Zelanda'da iki camiye düzenlenen saldırıda ve 2022'de ABD'nin Buffalo kentinde düzenlenen ırkçı silahlı saldırıda da yarı otomatik tüfekler kullanılmıştı.

Süddeutsche Zeitung’da yer alan bir habere göre, saldırılarda kullanılan konusu silahlardan (Waffentyp AR-15) Almanya'da 225 bin adet var. Söz konusu silahların yüzde 60'u ordu veya emniyet güçlerine değil kişilere ait. 

FDP’li Adalet Bakanı Marco Buschmann, silah yasasının sertleştirilmesine karşı çıktı. Buschmann, "Ruhsatlarla ilgili kurallar tutarlı bir şekilde uygulanırsa sorunu çözebiliriz. Güvenlik güçlerinin operasyonlarda kullandığı ekipman ve teçhizatlar yenilenebilir" dedi.

Ruhsatların sıkılaştırılmasını destekleyen Yeşiller ise, "Yılbaşı gecesinde yaşanan olaylar ve aşırı sağcı Reichsbürger paralel yapılanması nedeniyle yasaya ihtiyacımız olduğu bir kez daha netleşti" ifadelerini kullandı.

Geri Dön 11 Ocak 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN