Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Ocak 2024 Pazartesi

Almanya'da 'sakin' yılbaşı

Almanya, yeni yıla gergin bir bekleyiş sonunda sıkı güvenlik tedbirleri altında girdi. Geçen yıla kıyasla, birkaç olay dışında yılbaşı gecesi yurt genelinde sakin geçti.

Almanya'nın başkenti Berlin'de yeni yıl dolayısıyla tarihi Brandenburg Kapısı'nın önünde konser verildi. Konserin ardından havai fişek ve ışık gösterisi de yapıldı.

Yaşanan olaylar

Berlin’de kalabalık bir grup, polise havai fişeklerle saldırdı. Saldırıda 15 polis memuru yaralandı. 300 kişiyse gözaltına alındı. Yine Berlin’deki Neptunbrunnen’de yaklaşık 500 kişi birbirine havai fişek attı. Polisin müdahale ettiği olayda gözaltına alınanlar oldu.

Üzücü haberse Koblenz’den geldi. Rübenach semtinde 18 yaşındaki bir genç, havai fişek patlatmak isterken hayatını kaybetti.

Hamburg, Stuttgart, Mainz ve Bochum gibi kentlerde de önemli bir olay yaşanmadığı bildirildi.

Polis sonuçtan memnun

Berlin polisi, yaptığı açıklamada “Bu yıl ortaya çıkan sonuçtan tatmin olduk. Geçen yıldan fark, daha fazla ekip sayesinde olaylara anında müdahale edebilmemiz oldu” ifadelerini kullandı.

Geri Dön 01 Ocak 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN