Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
04 Mart 2023 Cumartesi

Almanya'da maaşlar enflasyon karşısında eridi

Federal İstatistik Dairesi, tüketici fiyatlarındaki yüzde 6,9 artışa karşın maaşların yüzde 3,5 yükseldiğini açıkladı. Yani maaş, enflasyon karşısında eridi.

Almanya'da maaşlar enflasyon karşısında eridi

Almanya’da maaşlar enflasyon karşısında eriyor. Reel ücretler geçtiğimiz yıl yüzde 3,1 oranında azaldı. Federal İstatistik Dairesi (Destatis) tüketici fiyatlarının yüzde 6,9 artmasına karşılık maaşların yüzde 3,5 yükseldiğini duyurdu. Yani maaş, enflasyon karşısında eridi. Örneğin; geçen yıl 100 avro kazanan biri bu yıl ortalama 103,5 avro kazanıyor fakat geçen yıl 100 avro olan bir ürün bu yıl ortalama 106,9 avro. Yani yüzde 7’nin altında zam alanlar aslında hiç zam almamış demektir.

Reel maaşlar üç yıldır üst üste düşüyor. 2020 yılında salgın, 2021 ve 2022 yıllarında ise enflasyon nedeniyle düşüş görüldü.

Geri Dön 04 Mart 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN