Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
05 Ocak 2023 Perşembe

Almanya'da işçi açığına karşı Kanada modeli

Almanya'da işçi açığının azaltılması için puanlamaya dayalı Kanada modelinin hedeflendiği açıklandı. 

Almanya'da kalifiye işçi açığının kapatılması için 'Kanada modeli' hayata geçirilmek isteniyor. Modeli destekleyen Çalışma Bakanı Hubertus Heil, sistemin puanlamaya dayalı olacağını belirterek işgücü göçünü kolaylaştırmasının hedeflendiğini dile getirdi. 

ZDF'de konuşan SPD'li bakan, “Geçmişte olduğundan çok daha fazla göçmene ihtiyacımız var. Yurt içi ve yurt dışı tüm potansiyelleri değerlendirmeye hazırız. Almanya’daki refahın devamı, işçi açığının kapatılmasına bağlı" ifadelerini kullandı. 

2022'de istihdamın zirve yapmasına atıf yapan Heil, “İşgücü piyasası krizlerden güçlenerek çıktı, her şeye rağmen istikrarı koruyoruz” dedi. 

Bakan Heil, işverenlere yaşlıların işe  alınması çağrısında da bulundu. Heil, "Almanya’nın 60 yaş ve üzerindeki insanları hurdaya çıkaracak lüksü yok, piyasalar bunu kaldırmaz” görüşünü dile getirdi. 

Heil, kadın istihdamının yükseltilmesini ve mesleki eğitim fırsatlarının teşvik edilmesinin gerekliliğinin de altını çizdi.

Geri Dön 05 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN