Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Şubat 2024 Cuma

Almanya’da ev alanlara yeni destek

Almanya hükûmeti, emlak sektörüne yönelik yeni bir destek programını duyurdu. Buna göre 150 bin avroya kadar destek alınabilir.

Almanya’da ev alanlara yeni destek

Bu kapsamda, iklim dostu ve enerji verimliliği yüksek, iyi yalıtımlı evler inşa edenlere yüzde 2,1 faiz oranıyla kredi imkânı sunulacak. KFW kalkınma bankasının programına yapılan başvurular yeniden alınmaya başlandı, fakat maksimum destek miktarı 150 bin avro ile sınırlı. SPD'li Federal İmar Bakanı Klara Geywitz, geçen sene bu program aracılığıyla 47 bin evin desteklendiğini belirtti. Program, yeni inşaatların yanı sıra ev yenilemeleri için de geçerli olup, örneğin, bir küvetin duşa dönüştürülmesi durumunda 2 bin 500 avro destek sağlanabiliyor. Eski ev alımları ve iş yeri binalarının konuta dönüştürülmesi gibi durumlar için de destek programları mevcut. 

Yeni bina enerji yasasına göre, yıllık 40 bin avro altında geliri olan kişiler ısıtma sistemlerini değiştirirlerse, 30 bin avroluk yatırım maliyetinin yüzde 70'i, yani en fazla 21 bin avro destek alabilecekler. Ancak Almanya'da şu an 600 bin konut açığı bulunmakta ve bu amaçla ayrılan bütçe 1 milyar avronun altında, buna karşın silahlanma için 170 milyar avro ayrıldı. İnşaat projelerinin yüzde 21'i duraklamış durumda ve uzmanlar, bu yıl için belirlenen 400 bin yeni konut inşa hedefine ulaşılamayacağını öngörüyorlar. İnşaat malzemesi fiyatlarının ve faiz oranlarının aşırı yükselmesi nedeniyle sektör kriz içinde.

Geri Dön 23 Şubat 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN