Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Mart 2023 Cuma

Almanya'da büyük uyarı grevi bugün

Almanya'da 6 eyaleti kapsayan büyük uyarı grevi bugün yapılacak. Bu bölgelerde toplu taşıma ciddi anlamda aksayacak.

Almanya'da büyük uyarı grevi bugün

Almanya'da Birleşmiş Hizmet Sektörü Sendikası (Ver.di) ile işverenler arasındaki müzakerelerde anlaşma sağlanamadı. Sendika yüzde 10,5 zam isterken, işveren yalnızca yüzde 5 zam teklif etti. Bunun üzerine sendika, bugün (3 Mart 2023) için Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya, Hessen, Baden-Württemberg, Saksonya, Aşağı Saksonya ve Rheinland-Pfalz eyaletleri başta olmak üzere birçok eyaletteki kamu çalışanlarına ‘büyük uyarı grevi’ çağrısı yaptı.

Uyarı grevleri ile yerel ve federal düzeyde kamu sektörü üzerindeki toplu pazarlık baskısını artırmayı amaçlayan Ver.di Sendikası tarafından yapılan açıklamada, “Fridays for Future” ile ortak eylem gününü seçerek 'iklim kriziyle mücadelede yerel toplu taşımanın önemine' dikkat çekmek istedikleri belirtildi.

Bunun dışında Münih gibi bazı büyük şehirlerde de grev planlanıyor. Bu bölgelerde yaşayanlar dikkat. Herkesin yola çıkmadan önce online uygulamalardan, internet üzerinden seferleri kontrol etmesinde fayda var.

Geri Dön 03 Mart 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN