Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Nisan 2024 Cumartesi

Almanya'da Botsvana'ya: Tartışma Afrika filleri açısından önemsiz

Almanya Çevre Bakanlığı Sözcüsü Iris Throm, Botsvana'nın Almanya'ya 20 bin fil gönderme tehdidine, "Tartışma Afrika filleri açısından önemsiz" diyerek yanıt verdi.

Botsvana Devlet Başkanı Mokgweetsi Masisi'nin, kaçak avlanmayı önlemek amacıyla avlanan hayvanların ürünlerinin Almanya'ya ithalatına yönelik kısıtlamalar getirecek planlar nedeniyle Almanya'ya 20 bin fil gönderebileceklerini belirttiği tehdidine Almanya'dan yanıt geldi. Almanya Çevre Bakanlığı Sözcüsü Iris Throm, Avrupa Birliği içinde Türlerin Koruması Yönetmeliğinin genişletilmesi amacıyla yapılan görüşmelere işaret ederek, bu tür kısıtlamaların nesli tükenmekte olan hayvan türlerinin korunmasına yönelik olduğunu belirtti. Throm, Avrupa düzeyindeki görüşmelerin, avlandıktan sonra hayvanların kafa, post veya diş gibi parçalarının ithalatıyla ilgili olduğunu, ulusal bir tedbirin planlanmadığını ifade etti. Throm ayrıca, tartışmanın Afrika filleri için önemsiz olduğunu, konunun listedeki hayvan türlerinin artırılması olduğunu ve fillerin bu listede zaten yer aldığını vurguladı.

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Sebastian Fischer, Botsvana'nın Alman hükûmetine şimdiye kadar resmi bir 'hediye belgesi' sunmadığını belirtti. Fischer, Devlet Başkanı Masisi'nin Almanya'daki hava koşullarının filler için iyi olmayabileceğine dair yaptığı yoruma da atıfta bulundu.

Ne olmuştu?

Dünyanın en yoğun fil nüfusuna sahip ülkesi Botsvana'nın Devlet Başkanı Masisi, fil nüfusunun korunmasına yönelik faaliyetlere devam etmeleri durumunda Almanya'ya 20 bin fil gönderebileceklerini belirterek, "Berlin'de oturup Botsvana'daki meselelerimiz hakkında fikir sahibi olmak çok kolay" demişti.

Geri Dön 06 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN