Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Haziran 2023 Pazartesi

Almanya tarihinde ilk defa AfD’li ilçe yöneticisi

Thüringen eyaletinin Sonneberg ilçesinde yapılan eyalet seçimlerinin ikinci turunu, AfD’li aday Robert Sesselmann kazandı. Oyların yüzde 52,8’ini alan Sesselmann, Almanya’nın ilk AfD’li ilçe yöneticisi olacak. 

Almanya tarihinde ilk defa AfD’li ilçe yöneticisi

Yaklaşık 48 bin seçmenin yaşadığı Sonneberg’de seçimlerin ikinci turuna katılım yüzde 49,1 oldu.

Seçimi kazanan Sesselmann, zafer konuşmasında, ‘Sonneberg tarih yazdı’ dedi, AfD’nin Thüringen’e ve Federal Cumhuriyet’e bir ‘halk partisi’ olarak yaklaşacağını ileri sürdü. Kaybeden CDU’lu aday Köpper ise, seçim sonuçlarını ‘hayal kırıklığı’ olarak niteledi. ‘Sonneberg ve Thüringen için kötü bir gün’ ifadelerini kullanan Köpper, ‘Sayısız kişinin özverili çalışmalarına rağmen, Sonneberg halkı bugün farklı bir karar aldı’ diye konuştu. 

Sonneberg ilçe seçimlerinin ilk turu 11 Haziran Pazar günü yapılmış, CDU’lu Jürgen Köpper ve AfD’li Robert Seselmann ikinci tura kalmıştı. AfD’nin adayına karşı bir araya gelen Yeşiller, SPD ve Sol Parti, CDU’lu Köpper’e desteklerini açıklamıştı. 

Geri Dön 26 Haziran 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN