Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Mayıs 2023 Pazartesi

Almanya kapılarını Brezilyalı hasta bakıcılara açıyor

Hükûmet, Almanya’daki hemşire ve hasta bakıcı açığına karşı kapılarını Brezilyalı sağlık sektörü çalışanlarına açmayı planlıyor. 

Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil ve Federal Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, önümüzdeki aylarda Güney Amerika’ya yapacakları ziyaretlerle yeni nitelikli işçi alım stratejilerini geliştirmeyi planlıyor. Bakan Heil, yaptığı açıklamada, Brezilya’nın büyük bir çalışan potansiyeline sahip olduğuna, Endonezya ve Meksika’dan sonra Brezilya ile de nitelikli işçi alımına yönelik anlaşma yapmak istediklerine değindi. 

Hasta Savunucuları Derneği (Stiftung Patientenschutz) ise, bu yeni stratejiye mesafeli yaklaşıyor. Derneğin yöneticisi Eugen Brysch, hemşire ve hasta bakıcı açığının ülke içi bir sorun olduğunu ve çalışma koşullarının iyileşmesi gerektiğini düşünüyor. Brysch, Avrupalı olmayan sağlık çalışanlarının işe alım oranlarının oldukça düşük olduğunu vurguluyor ve çalışan açığının önüne geçilebilmesi için öncelikle çalışma saatlerinin iyileştirilmesi gerektiğinin altını çiziyor. 

Federal İş Ajansı'na göre; şu anda sağlık sektöründeki her 100 boş pozisyon için sadece 33 işsiz bakım uzmanı bulunuyor. Federal İş Ajansı burada açık bir kalifiye bakım personeli açığı olduğunu vurguluyor. Aynı şekilde işverenlere yakın Alma Yetkinlik Merkezi'nin verilerine göre de  2022 yılında ülke çapında 630 binden fazla vasıflı işçi pozisyonu doldurulamadı.

Geri Dön 22 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN