Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Haziran 2023 Perşembe

Almanya çok geri kaldı: İş dünyası endişeli

Almanya'da sanayiciler yatırımlardaki düşüş, yüksek enflasyon ve nitelikli işçi açığı nedeniyle ekonomide "durgunlaşma" beklediklerini bildirdi.

Almanya çok geri kaldı: İş dünyası endişeli

Alman Sanayi Federasyonu (BDI) Alman Sanayi Günü'nde ekonomiyi değerlendirdi. Federasyon tarafından yapılan açıklamada, ekonomideki toparlanmanın enflasyon, yatırımlardaki düşüş ve nitelikli işçi açığı nedeniyle geciktiği kaydedildi.

BDI Başkanı Siegfried Russwurm konuya ilişkin değerlendirmesinde, “Küresel ekonomi yüzde 2,7 büyüyecek. Bizde sıfır, Almanya geride kalıyor” ifadelerini kullandı.

"Toparlanma en iyi ihtimal önümüzdeki yıl olur"

Zeit'de yer alan habere göre, Russwurm, Alman ekonomisinde gözle görülür bir toparlanmanın en iyi ihtimalle önümüzdeki yıl içinde gerçekleşeceğini öngördüğünü, bununla birlikte ülke ekonomisinin, yaşlanan nüfus, enflasyonla mücadele, küresel siyasi gerilimler ile birlikte ekonomide dayanıklılık için daha yüksek maliyetler ve iklim değişikliğine ve dijital dönüşüme yapılan yüksek ön yatırımlar gibi çeşitli zorluklarla karşı karşıya kaldığını belirtti.

“Birçok girişimcinin sabırsızlığı ve güvensizliği artıyor. Almanya büyük zorluklarla karşı karşıya bulunuyor. Politikacılar yapısal reformları sistematik bir şekilde ele almalı" diyen Siegfried Russwurm, ülkede planlama ve onay prosedürlerinin hızlandırılması, yatırımlar için daha iyi vergi koşulları çağrısında bulundu.

Geri Dön 22 Haziran 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN