Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Haziran 2023 Perşembe

Almanya bu yıl Türkiye'ye daha az çöp gönderdi

Almanya’nın Türkiye’ye ihraç ettiği plastik atık miktarı 2021’e göre düştü. Toplam miktar geçtiğimiz yıl, 92 bin 400 ton olarak kayıtlara geçti.

Federal İstatistik Dairesi'nin (Destatis) verilerine göre; Almanya'nın Türkiye'ye ihraç ettiği plastik atık miktarı 2022'de düştü ve 92 bin 400 tona geriledi. Bu rakam, 2021'de kaydedilen 107 bin 600 tonluk miktarın altında kaldı.

Buna karşılık Türkiye, en fazla plastik atık alan ülkeler sıralamasındaki yerini korudu. Hollanda, 153 bin 300 tonluk miktarla Almanya'nın en çok plastik atık gönderdiği ülke olarak birinci sırada yer aldı. Türkiye ikinci sırada bulunurken, üçüncü sırada 81 bin 800 tonla Polonya yer aldı.

Almanya, 2021'de Hollanda'ya 155 bin 800 ton plastik atık ihraç etmişti.

Geri Dön 08 Haziran 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN