Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
08 Ekim 2022 Cumartesi

Almanların yüzde 80’i ekonomiden mutsuz

Yapılan son ankete göre; Almanya’daki her beş kişiden dördü ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durumdan memnun değil.

Almanya'da araştırma şirketi Infratest Dimap tarafından ARD adına yapılan “Deutschlandtrend” anketine göre, Almanya’daki her beş kişiden dördü (yüzde 80) ülkedeki ekonomik durumdan memnun değil. Böylece ekonomik durumdan memnun olmayanların oranı önceki yıla göre 2 kat artmış oldu.

Karamsarlık hâkim

Ankete katılanların yüzde 53'ü, Almanya'da ekonominin bir yıl içinde daha da kötü olacağını düşünüyor. Genel olarak Almanya'daki şartlardan dolayı endişe duyanların oranı Nisan 2020'ye kıyasla 34 puan artışla yüzde 85 olurken, geleceğe güvenle bakanların oranı 33 puan düşerek yüzde 11'e indi. Bu, anketlerin yapılmaya başlandığı 1997'den beri kaydedilen en düşük oran oldu.

Federal hükûmetten memnuniyetsizlik artmaya devam ediyor. Şu anda seçmenlerin yüzde 68’i trafik ışığı koalisyonunun çalışmalarından az memnun ya da hiç memnun değil. Öte yandan, yüzde 29 hâlen hükûmetin çalışmalarından memnun. 

Geri Dön 08 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN