Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Ağustos 2023 Cuma

Almanların yüzde 42’sine göre Almanya’da ifade özgürlüğü yok

Yapılan son anket, Almanların yüzde 42'si fikirlerini özgürce ifade edemediğini ortaya koydu.

Almanya'da Bild gazetesi adına yapılan INSA anketi, Almanların yüzde 42'sinin düşündükleri şeyleri korkmadan özgürce ifade edemediğini gösterdi. Özellikle aşırı sağcı AfD partisi destekçileri arasında bu oran yüzde 85'e yükseldi ve yüzde 76'sı ifade özgürlüğünün son yıllarda azaldığını belirtti.

Ankete katılanların yüzde 52'si ise Almanya'da herkesin düşüncelerini özgürce ve korkmadan ifade edebildiğini düşünüyor. Bu konuda en iyimser parti seçmenleri ise Yeşiller Partisi destekçileri oldu; yüzde 82'si ifade özgürlüğünün olduğuna inanıyor.

Ayrıca, Almanların yüzde 73'ü federal hükûmetin günlük gelişmelerden ve halkın günlük sorunlarından bihaber olduğunu düşünüyor. Bu oran AfD'li seçmenler ve destekçileri arasında yüzde 91'e yükseliyor.

Geri Dön 04 Ağustos 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN