Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Mayıs 2024 Çarşamba

Almanların yarısı 'savunmaya daha fazla harcansın' diyor

Almanya'da yapılan son araştırma, Almanların yarısının, 'savunmaya daha fazla harcanmasını' desteklediğini ortaya koydu.

Almanya'da ARD için Infratest dimap tarafından yapılan Deutschland Trend anketine göre; Alman vatandaşlarının çoğunluğu (yüzde 54), federal bütçede borç frenine bağlı kalınmasını destekliyor. Federal Maliye Bakanı Christian Lindner, kabine üyelerini 2025 federal bütçesi için tasarruf önerileri sunmaya çağırdı. Ankete katılanların yüzde 56'sı, devletin Vatandaşlık Parası'na daha az para harcaması gerektiğini düşünürken, yüzde 31'i mevcut harcamaların uygun olduğunu, yüzde 10'u ise çok düşük olduğunu belirtti. Mültecilerin entegrasyonu konusunda, katılımcıların neredeyse yarısı (yüzde 47) tasarruf yapılabileceğini, yüzde 34'ü harcamaların uygun olduğunu ve yüzde 17'si çok düşük olduğunu ifade etti.

Yaşlı bakımı (yüzde 78), emeklilik (yüzde 58) ve çocuk ile aile desteği (yüzde 55) gibi alanlarda daha fazla bütçe ayrılması gerektiği görüşü hakim. Ayrıca, Almanların yarısı (yüzde 50), savunma ve Alman ordusu Bundeswehr'e daha fazla harcama yapılmasını destekliyor.

Geri Dön 08 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN