Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Ekim 2023 Pazartesi

Almanların yarısı AfD ile koalisyonu destekliyor

Yapılan son anket, Almanya'da halkın yaklaşık yarısının, aşırı sağcı AfD’nin diğer partilerle işbirliği yapmasına olumlu baktığını gösterdi.

Almanların yarısı AfD ile koalisyonu destekliyor

Almanya'da geleneksel partiler, ırkçılık, yabancı düşmanlığı ve sağ popülist Almanya için Alternatif (AfD) partisi ile işbirliği yapmayacaklarını açıklarken, halkın önemli bir bölümünün bu konuda farklı düşündüğü ortaya çıktı.

Civey tarafından Der Spiegel dergisi adına yapılan son kamuoyu yoklamasına göre, Almanların yüzde 47'si diğer partilerin AfD ile ittifak yapmasına destek verdi. Doğu Almanya eyaletlerinde bu destek yüzde 55'e çıkarken, Batıdaki eyaletlerde de halkın yüzde 44'ünün sağ popülistlerle koalisyon oluşturulmasına destek verdiği görüldü.

Ayrıca, geçen hafta sonu yapılan eyalet parlamento seçimlerinde AfD'nin Hessen'de yüzde 18.4 ve Bavyera'da yüzde 14.6 gibi yüksek oy oranları elde etmesi, gelecek yıl yapılacak eyalet seçimlerinde daha fazla oy alabileceği öngörüsünü güçlendirdi.

Infratest-dimap tarafından yapılan kamuoyu yoklamalarına göre, AfD'nin Thüringen'de yüzde 34, Brandenburg'da yüzde 32 oy alması bekleniyor. Ayrıca, INSA tarafından yapılan bir kamuoyu yoklamasına göre, Saksonya'da yapılacak eyalet parlamento seçimlerinde AfD'nin yüzde 37 oy alması öngörülüyor. Bu verilere göre, hükümet kurma sürecinin, AfD'nin desteği olmadan zorlaşabileceğine dikkat çekildi. Son anketlerde, AfD'nin genel seçimlerde yüzde 23 civarında oy alabileceği de görülüyor.

 

Geri Dön 16 Ekim 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN