Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Şubat 2024 Perşembe

Almanların çoğu okulda cep telefonu yasağını destekliyor

Almanların yüzde 60'ı okullarda cep telefonu kullanımının yasaklanması gerektiğini düşünüyor.

Almanların çoğu okulda cep telefonu yasağını destekliyor

İngiltere'de hükûmetin okullarda cep telefonu kullanımını yasaklama planı, Almanya'da benzer bir tartışmayı tetikledi. Almanya'da okullarda cep telefonu kullanımına dair birleşik bir yönetmelik bulunmazken, her eyalet ve okul kendi kurallarını belirleyebiliyor. Bild gazetesi için yapılan bir anket, Almanların çoğunluğunun okullarda cep telefonu kullanımının yasaklanmasını desteklediğini gösterdi. Ankete göre, katılımcıların yüzde 60'ı yasağı desteklerken, yüzde 30'u karşı çıktı ve yüzde 10'u ise görüş belirtmedi.

Özellikle yaş gruplarına göre destek düzeyinde farklılıklar görülüyor; 18-29 yaş arasındakilerin yüzde 40'ı yasaktan yana iken, 60-69 yaş arasındakilerin yüzde 75'i yasağı destekliyor. Eyaletlere göre de görüş ayrılıkları mevcut; Saksonya'da yüzde 72 ile yasağın en çok desteklendiği yer olurken, Bremen'de bu oran yüzde 31'e düşüyor.

Siyasi partilerin destekçileri arasında da farklı görüşler var; SPD destekçilerinin yüzde 56'sı ve Yeşiller Partisi destekçilerinin yüzde 63'ü yasağı desteklerken, Sahra Wagenknecht'in destekçileri arasında bu oran yüzde 72'ye çıkıyor.

Geri Dön 22 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN