Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Mayıs 2024 Cumartesi

Almanlar daha çok boş zaman istiyor

Almanya'da yapılan bir araştırma, yaş gruplarına bakılmaksızın Alman vatandaşlarının daha kısa çalışma saatleri ve daha fazla boş zaman istediğini ortaya koydu. 

Alman Ekonomi Enstitüsü'nün (IW) anketine göre, 25 yaş altı bireyler haftada ortalama 35 saat, 26-40 yaş aralığındakiler 33,7 saat, 40 yaş üstü bireyler ise 31,9 saat çalışmayı tercih ediyorlar.

IW İstihdam ve İşsizlik Uzmanı Ekonomist Holger Schäfer, Almanya'nın hızla yaşlanan nüfusu ve emeklilik yaşına yaklaşan kişi sayısının artması nedeniyle, yabancı işçilerin bu açığı kapatıp kapatamayacağının belirsiz olduğunu belirtti. Schäfer, çalışma saatlerinin kısaltılmasının Almanya'nın refahını tehlikeye atabileceğini ifade ederek, insanların haftada 1 veya 2 saat daha fazla çalışması gerektiğini savundu ve siyasetçilere daha uzun çalışma saatlerini teşvik etme çağrısında bulundu.

"Zahmetsiz refah diye bir şey yok"

Alman İşverenler Birliği (BDA) Başkanı Rainer Dulger ise, Almanya'da çalışma koşulları yerine işin değerinin daha fazla tartışılması gerektiğini vurgulayarak, Almanya'nın cazibesini artırmak ve ekonomik büyümeyi sağlamak adına daha fazla ve daha uzun süre çalışılması gerektiğini belirtti. Dulger, "Zahmetsiz refah diye bir şey yok" diyerek, toplumun yaşlanması ve iş gücü açığının yüksek olduğu bir dönemde, Almanya'da iyi işler ve refah sağlamak için birlikte çalışılması gerektiğini ifade etti. Dulger ayrıca, ekonominin büyümesi hâlinde ücretlerin de daha hızlı artacağını ekledi.

Geri Dön 04 Mayıs 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN