Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Ekim 2023 Cuma

Almanlar başbakan ve hükûmetten şikâyetçi

Almanya'da vatandaşların yüzde 70'i koalisyon hükûmetinden, yüzde 66'sı ise Başbakan Olaf Scholz'dan memnun değil.

Almanya'da Bild gazetesi için yapılan bir anket, Almanların büyük bir kısmının SPD, Yeşiller ve FDP'den oluşan hükûmetin ve Başbakan Olaf Scholz'un performansından memnun olmadığını gösteriyor.

Ankete katılanların yüzde 70'i trafik ışığı koalisyonu bu hükûmetin çalışmalarından memnun değilken, yüzde 66'sı Başbakan Scholz'un ülkeyi iyi yönetemediğini düşünüyor.

Anket sonuçlarına göre, Almanların yüzde 84'ü Almanya'ya gelen mülteci sayısının çok fazla olduğundan şikayet ediyor. Bu oran bir önceki yıl yüzde 51'di. Aynı şekilde, AB sınırlarındaki kontrollerin artırılmasını savunanların oranı yüzde 76'ya ulaşırken, nükleer santrallerin kapatılmasına karşı olanların oranı yüzde 52 oldu.

Spiegel dergisi için yapılan bir başka ankete göre ise Almanların yüzde 83'ü federal hükûmetin mülteci sayısını azaltmak için sert önlemler alması gerektiğini düşünüyor.

Geri Dön 06 Ekim 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN