Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
24 Şubat 2023 Cuma

Alman tuğgeneralden ‘Rusya politikası’ eleştirisi

Emekli Tuğgeneral Klaus Wittmann, Almayna’nın Rusya politikasını ‘illüzyon’ olarak değerlendirdi.

Almanya’nın Rusya politikasını eleştiren emekli Tuğgeneral ve tarihçi Klaus Wittmann, “Almanya'daki hükûmet ve toplum, bir yandan Rusya politikamızın uzun yıllar boyunca illüzyonlara dayandığını, diğer yandan da iki Almanya'nın yeniden birleşmesinden sonra onlarca yıldır ihmal edilen savunmamızın güçlendirilmesi gerektiğini fark etti” dedi.

Tarihçi ve emekli Tuğgeneral Klaus Wittmann, Almanya’nın izlediği Rusya politikasını eleştirdi. "Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bu savaşı kazanamayacağını, hedeflerine ulaşamayacağını idrak ettiğinde müzakereler başlar" diyen Wittmann, Almayna’nın Rusya politikasını ‘illüzyon’ olarak değerlendirdi.

Wittmann, Başbakan Olaf Scholz’un 27 Şubat 2022’de Federal Meclis’te yaptığı konuşmaya işaret ederek, “Scholz'un, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden 3 gün sonraki tarihi konuşmasıyla, Almanya’nın kriz bölgelerine silah göndermeme tabusu yıkıldı. Scholz ayrıca silahlı kuvvetlerimizi güçlendirme ve son 30 yılda vazgeçilen tüm kabiliyetleri yeniden tesis etme sözünü verdi" ifadelerini kullandı.

Geri Dön 24 Şubat 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN