Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Eylül 2023 Cumartesi

Alman otomobil üreticilerinin sipariş yetersizliğinden şikâyetçi

Almanya'da otomobil üreticileri, siparişlerin yetersiz olduğundan şikâyetçi. Üreticiler ağustos ayında sipariş eksikliğinden kaynaklanan üretim engeli yaşadıklarını söylüyorlar.

Alman otomotiv sektörünün durumu, Ekonomi Araştırma Enstitüsü'nün (Ifo) İş Ortamı Anketi sonuçlarına göre değerlendirildi. Temmuz ayında 34,6 puan olan sektörün mevcut durum endeksi, ağustos ayında 34,6 puan düşüşle sıfır puana geriledi. Aynı şekilde, sektörün gelecek aylara dair iş beklentisi de eksi 48 puandan eksi 75 puana geriledi.

Ankette yapılan açıklamada, otomobil üreticilerinin yaklaşık yarısının ağustos ayında sipariş eksikliğinden kaynaklanan üretim engeli yaşadığı ifade edildi. Ancak üreticilerin sipariş defterlerinin hâlâ yaklaşık 6 ayı dolduracak kadar dolu olduğu belirtildi.

Ifo Endüstriyel Organizasyon ve Yeni Teknolojiler Uzmanı Anita Wölfl, bazı otomobil tedarikçilerinin mevcut durumdan memnun olduklarını ve özellikle elektrikli hareketlilik, otonom sürüş ve alternatif hareketlilik çözümleri gibi alanlarda uzmanlık geliştiren tedarikçilerin öne çıktığını ifade etti.

Geri Dön 02 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN