Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
11 Ekim 2022 Salı

Alman korgeneralden saldırı uyarısı

Almanya'nın kuzeyinde demiryolu hatlarına sabotaj düzenlendiğinin açıklanması sonrası Alman ordusundan uyarı geldi. Bundeswehr komutanlarından Breuer, kritik altyapının saldırılara hedef olabileceği açıklaması yaptı.

Alman ordusu Bundeswehr komutanlarından Korgeneral Carsten Breuer, Almanya'da saldırıların ve ülke dışından ülkeye nüfuz etme çabalarının artabileceği uyarısında bulundu.

Bild am Sonntag gazetesine konuşan Breuer, "Biz karargâhta özellikle hibrit tehditler üzerinde duruyoruz. Bu tam olarak barış anlamına gelmeyen ancak savaşta olma olarak da tanımlanamayacak bir durum" dedi. Almanya'ya yönelik tehditlerin ‘askerleri ve tankları ile ülkeye saldıran bir düşman ordusu’ olmadığını ifade eden Breuer, "Ancak altyapıya yönelik saldırılar, siber saldırılar veya kışlalar üzerinde uçan dronlar şeklinde ülkeye nüfuz etme çabaları mevcut" dedi. Breuer, halkın devlete yönelik güvenini sarsmaya ve orduda tedirginlik oluşturmaya yönelik girişimlerin de bu bağlamda değerlendirilebileceğini ifade etti.

Ülkedeki güvenlik kurumlarının bu tehdit ortamına hazırlıklı olması gerektiğini ifade eden Bundeswehr komutanı, "Her trafo merkezi, her santral, her doğalgaz hattına saldırı düzenlenebilir, buralar olası bir hedef olabilir. Almanya güvenlik makamları ile birlikte nerelerin saldırılara hedef olabileceği, olası senaryoların neler olabileceğini gözleri ve kulakları açık şekilde değerlendirmeli" ifadelerini kullandı. Sınırlı olan güçlerin tehdit altındaki yerlere yönlendirilmesi gerektiğini ifade eden Breuer, "Her elektrik direğini koruyamazsınız" diye konuştu.

Nükleer saldırı uyarısı

Rusya'nın nükleer saldırı tehditlerinin hafife alınmaması gerektiğini ifade eden Korgeneral Breuer, "Bizim hayat tarzımız, değerlerimiz ve tüm toplum tehdit altında" dedi. Breuer, "Bütün bunlardan vazgeçmek istemiyorsak tehditleri ciddiye almalıyız. Ancak sağduyulu kalmalı ve soğukkanlılığımız korumalıyız" uyarısında bulundu.

Korgeneral Carsten Breuer, Bundeswehr'in ülke savunması ve yurt içi askeri faaliyetlerinden sorumlu birimine komuta ediyor. Doğrudan Savunma Bakanlığı'na bağlı olan ve 1 Ekim tarihinde göreve başlayan bu birim ordu komutasının sivil savunmada rol alacak askeri güçlerin sevk ve idaresinden sorumlu. Ayrıca diğer devlet kurumlarına verilecek destek, felaket durumunda yapılacak yardımlar, sivillerle asker arasındaki işbirliği gibi konular da bu birimin görevleri arasında.

Geri Dön 11 Ekim 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN