Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Ekim 2022 Cuma

Alman ekonomisi resesyonda

Berlin menşeli Alman Ekonomik Araştırma Enstitüsü (DIW), enflasyon ve enerji krizi nedeniyle ülke ekonomisinin resesyona girdiğini söyledi.

DIW’den yapılan açıklamaya göre ekonomik barometre ekim ayında 5 puan düştü ve 74,3 puana geriledi. Ekonomi uzmanı Guido Baldi, Alman ekonomisinin resesyona girdiğini söyleyerek şöyle konuştu:

Doğalgaz tedarik sıkıntısı olmadığı sürece ekonominin 2008 finansal krizi sırasında veya koronavirüs salgınının ilk yılında olduğundan çok daha az küçülmesi muhtemel. Ancak daha sonraki dönem için riskler kritik ölçüde.

Enstitünün bir başka ekonomi uzmanı Laura Pagenhardt ise birçok şirketin yeni yatırımlarını geri çektiğini söyledi. Pagenhardt, “Bu sebeple yurt içinden veya dışından gelecek siparişler önümüzdeki aylarda azalmaya devam edecek” açıklamasında bulundu.

Öte yandan Alman hükûmeti de 2023 yılı için resesyon öngörüsünde bulunmuştu. Bu yıla ait büyüme öngörüsü ise yüzde 2,2’den yüzde 1,4’e düşürüldü.

Geri Dön 28 Ekim 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN