Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Mayıs 2023 Cumartesi

Alman ekonomisi resesyona girebilir

Almanya’da yatırımcı güveni mayısta 14,8 puan geriledi. ZEW Başkanı, finans piyasası uzmanlarının ekonomik durumun önümüzdeki 6 ayda daha da kötüleşeceğini tahmin ettiklerini belirtti.

Almanya’da yatırımcı güveni mayısta 14,8 puan geriledi. ZEW Ekonomik Güven Endeksi bu ay eksi 10,7 puan seviyesine indi. ZEW Başkanı Prof. Dr. Achim Wambach, finans piyasası uzmanlarının ekonomik durumun önümüzdeki 6 ayda daha da kötüleşeceğini tahmin ettiklerini belirtti.

Alman ekonomisi hafif de olsa bir resesyona girebilir

Wambach, endeksteki düşüşün ECB tarafından daha fazla faiz artırımı beklentisinden kaynaklandığını belirtti. Ayrıca, ABD’nin önümüzdeki haftalarda olası temerrüde düşmesi küresel ekonomik beklentilere belirsizlik katıyor.

Almanya Federal İstatistik Dairesi (Destatis) öncü verilerine göre, ilk çeyrekteki sıfır büyümenin ardından Alman ekonomisi teknik resesyona “kıl payı” girmemiş oldu. Destatis, ilk çeyreğe ilişkin GSYH nihai verilerini 25 Mayıs’ta açıklayacak.

Geri Dön 20 Mayıs 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN