Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Haziran 2024 Cumartesi

Aile şirketleri: Yeşiller aşırı müdahaleci bir devlet yaratıyor

Almanya'daki 6 bin 500 aile şirketini temsil eden Aile İşletmeleri Birliği, "Vatandaşların Özgürlüğüne Karşı Yeşil Devlet" başlıklı analizinde yeşil ekonomi politikasını sert bir şekilde eleştirdi.

Birlik Başkanı Marie-Christine Ostermann, "Yeşiller, iklim sorunlarına odaklanarak gerçek ekonomi politikasını gözden kaçırdılar. Ekonomiyi iklim değişikliğine teknolojik çözümler getirebilecek bir kaynak olarak görmüyorlar" dedi. Analizde, Yeşiller'in düzenleyici kanunları kullanarak aşırı yetki kullanan bir devlet yarattığı savunuldu. Isıtma Yasası ve Paketleme Yönetmeliği buna örnek gösterildi.

Federal Ekonomi ve İklim Koruma Bakanlığı, eleştirilerin yeni olmadığını ve doğru olmadığını belirterek, "Ekonomik değişim dönemlerinde bile ülkenin refahını güvence altına almak için çok çalışıyoruz" dedi.

Aile İşletmeleri Birliği’nin anketine göre, aile şirketi sahiplerinin yüzde 69'u Almanya'nın rekabet gücünün son 2 yılda kötüleştiğini düşünüyor. Ayrıca, zayıf ekonomik büyüme ve hızla artan ek ücret maliyetlerinden de şikâyetçiler.

Geri Dön 01 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN