Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
25 Ekim 2022 Salı

Aile şirketleri işten çıkarmalara hazırlanıyor

Almanya’da yükselen maliyetler nedeniyle aile şirketleri işten çıkarmalara hazırlanıyor. Şirketlerin yarısından fazlası ise yatırımlarını askıya almayı değerlendiriyor.

Enerji krizinin etkileri işgücü piyasalarında da hissedilmeye başlandı. Alman Ekonomi Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan bir ankete göre, Almanya’da her dört aile şirketinden biri, yüksek maliyetler nedeniyle işten çıkarmalara hazırlanıyor. Şirketlerin yarısında fazlası ise yatırımlarını askıya almayı planlıyor. 

Aile Şirketleri Politikası Vakfı Başkanı Rainer Kirchdörfer, sonuçları ölümcül olarak değerlendirdi: 

İşletmeler alarm veriyor. Almanya’da üretim azalıyor, şirketler, bürokrasinin, enerji ve vergi maliyetlerinin daha cazip olduğu yerlere taşınıyor.

Alman Ekonomik Araştırma Enstitüsü anketine göre, şirketlerin yüzde 9’u işlerini yurt dışına taşıyarak, üretimi Almanya dışına taşımayı planlıyor. Altı ay önce bu oran sadece yüzde 6 idi.

Almanya’da enerji kriziyle ilgili sadece her üç şirketten birinin acil durum planı olduğunu söyleyen uzmanlar, “Özellikle küçük ölçekli işletmelerde önlem alınmadı” değerlendirmesinde bulundu. 

Geri Dön 25 Ekim 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN