Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Ağustos 2023 Çarşamba

AfD'ye tepki: Kadınlar ekonomi için üreme makinası değil

CDU/CSU Meclis Grubu sözcülerinden Julia Klöckner, AfD Başkanı Tino Chrupalla'ya "Kadınlar ekonomi için üreme makinası değil" diyerek tepki gösterdi.

Birlik partileri (CDU/CSU) Meclis Grubu Ekonomi Politikası Sözcüsü Julia Klöckner, N-tv yayınında, AfD Başkanı Tino Chrupalla'nın ülkedeki nitelikli iş gücü eksikliğini artan doğum oranıyla çözme önerisini eleştirdi. Klöckner, kadınların 'ekonomi için üreme makinası' olarak görülmemesi gerektiğini belirtti. Onun yerine, Klöckner, 2 milyondan fazla açık iş pozisyonunu doldurmak için vatandaşlık parası alanları iş piyasasına dahil etmeyi önerdi. Çalışma yaşında olan milyonlarca işsiz insanın olduğuna dikkat çeken Klöckner, onları işgücüne katılmaya teşvik etmelerini istedi.

"Küçük programlar kriz anında yetersiz"

Ekonomik durgunluğu canlandırmak için acil olarak kriz zirvesi ve kapsamlı önlemler paketine ihtiyaç olduğunu belirten Klöckner, küçük programların kriz anında yeterli olmadığını vurguladı. Elektrik vergisi ve şebeke ücretlerinin düşürülmesi, turbo ve süper amortismanın izin verilmesi gibi adımların alınması gerektiğini ifade etti. Klöckner, çalışma ve performansın değerli olduğunu vurgulayarak fazla mesai vergilerinin muafiyet kapsamına alınması gerektiğini söyledi ve Başbakan Olaf Scholz'u tüm bakanlıklarıyla birlikte kriz zirvesi düzenlemeye çağırdı.

 

Geri Dön 09 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN