Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Şubat 2024 Perşembe

AfD'ye karşı Anayasa Mahkemesi'ni güçlendirme planı

Federal Meclis, aşırı sağa karşı harekete geçti. AfD'nin iktidara gelmesi ihtimaline karşın Anayasal değişiklikler planlanıyor.

AfD'ye karşı Anayasa Mahkemesi'ni güçlendirme planı

Almanya'da SPD, Yeşiller ve FDP'den oluşan trafik ışığı koalisyon hükûmeti, Federal Anayasa Mahkemesi'nin yetkilerine yönelik muhtemel tehditlere karşı yasal değişiklikler yapmayı planlıyor. Hükûmet, Anayasa yargıçlarının seçimi ve görev süreleriyle ilgili detayları içeren değişiklikleri basit bir yasadan ziyade Anayasada gerçekleştirmeyi düşünüyor. 

Başbakan Olaf Scholz, Federal Anayasa Mahkemesi'ne karşı daha fazla koruma sağlamayı desteklediğini belirtirken, aşırı sağın yükselişiyle ilgili endişelerini dile getirdi. SPD ve FDP'nin meclis grubu temsilcileri, Anayasa Mahkemesi Kanunu'nda değişiklik yapılması için öneride bulundu, ancak planın uygulanabilmesi için CDU ve CSU'nun onayı gerekiyor.

Scholz yabancılara seslendi: Korkmanıza gerek yok

Başbakan Olaf Scholz, AfD üyelerinin katıldığı toplantılarda aşırı sağcıların Almanya'da yaşayan göçmen kökenli milyonları sınır dışı etme planlarına ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Scholz, göçmen kökenli vatandaşların endişelerini anladığını belirterek, "Biz onların önündeyiz! Korkmanıza gerek yok!" dedi.

Geri Dön 01 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN