Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
06 Temmuz 2023 Perşembe

AfD'nin endişelendiren yükselişi sürüyor

Aşırı sağcı AfD’nin oyları yükselmeye devam ediyor. DeutschlandTrend anketine göre, Thüringen eyaletinde bu pazar seçim olsa AfD yüzde 34 oy alacak.

Infratest Dimap araştırma şirketi MDR adına, Almanya’nın Thüringen eyaletinde seçim anketi düzenledi. DeutschlandTrend anketine karılanların yüzde 34’ü bu pazar seçim olsa oylarını aşırı sağcı AfD’ye vereceklerini söyledi. Böylece AfD’nin eyalette oylarını yüzde 9 artırdığı ortaya çıktı.

AfD’yi yüzde 21 ile CDU, yüzde 20 ile Sol Parti, yüzde 10 ile ise SPD izledi. 

Ankete katılanların sadece yüzde 5’i oyunu Yeşiller Partisi’ne, yüzde 4’ü ise FDP’ye vereceğini ifade etti.

AfD’nin yükselişi durdurulamıyor: Brandeburg’da 1. sıraya atladı

Öte yandan AfD, yapılan bir ankete göre bu pazar seçim olsa Brandeburg’da ilk sıraya yerleşecek. Bild gazetesi adına INSA araştırma şirketi tarafından yapılan son ankete göre, Almanya’nın Brandenburg eyaletinde bu pazar seçim olsa AfD oylarını önceki seçime yüzde 4,5 puan arttırarak yüzde 28’e yükselecek. Böylece, 2019 yerel seçimlerinde yüzde 26,2 oyla birinci sırada olan SPD, son ankete göre yüzde 5,2 oy kaybederek 2'nci sıraya düşecek. 

Yeşiller Partisi de önceki seçimde yüzde 10,8 oy alırken, bu pazar seçim olsa yüzde 1,8’lik düşüşle ancak yüzde 9 oy alabilecek. Sol Parti yüzde 0,7 düşüşle yüzde 10 ve FDP yüzde 1,1 düşüşle yüzde 3 oy olabilecek. Bu durumda FDP Barandeburd’da da yüzde 5’lik seçim barajına takılacak.

Geri Dön 06 Temmuz 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN