Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Ocak 2024 Cuma

AfD'lilerden cezaevindeki teröriste ziyaret

AfD üyelerinin, darbe planı soruşturması kapsamında 'terör' şüphelisi olarak tutuklu bulunan AfD eski Milletvekili Birgit Malsack-Winkemann'ı sık sık ziyaret ettikleri öğrenildi.

AfD'lilerden cezaevindeki teröriste ziyaret

Almanya'da, darbe planı yapmakla suçlanan İmparatorluk Vatandaşları adlı örgüte yönelik soruşturma kapsamında 'terör şüphesiyle' tutuklu bulunan eski AfD Federal Meclis Üyesi Birgit Malsack-Winkemann'ı, AfD'li üyelerin cezaevinde sık sık ziyaret ettiği ortaya çıktı. AfD Meclis Grubu Sözcüsü, ziyaretlerin Meclis Grubu'nun faaliyetleriyle bir ilgisinin olmadığını belirtti.

Aralık 2022'de gerçekleşen 'şafak baskını' operasyonunda gözaltına alınan 25 kişiden 19'u tutuklanmıştı. Bu kişiler arasında, AfD eski milletvekili Birgit Malsack-Winkemann ve örgüt lideri olduğu düşünülen 'Heinrich XIII Prens Reuss' da bulunuyor. Zanlılar, Federal Meclis'i basarak başbakan ve bakanları alıkoyma planı yapmakla suçlanıyor. Reichsbürger olarak bilinen örgüt üyeleri, Almanya'nın meşru bir devlet olduğunu kabul etmeyen ve 23 bin civarında olduğu tahmin edilen bir grup.

Geri Dön 26 Ocak 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN