Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Temmuz 2024 Salı

AfD'li Höcke'ye bir Nazi sloganı cezası daha

AfD Thüringen Eyalet Başkanı Björn Höcke, Nazi sloganı attığı için yargılandığı mahkeme tarafından, 16 bin 900 avro para cezasına çarptırıldı.

AfD'li Höcke'ye bir Nazi sloganı cezası daha

Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) partisinin Thüringen Eyalet Teşkilatı Başkanı Björn Höcke, Nazi dönemine ait yasaklı bir sloganı kullanmaktan dolayı tekrar para cezasına çarptırıldı. Halle Eyalet Mahkemesi, Höcke'ye 16 bin 900 avro para cezası verdi.

Höcke, aralık ayında Gera'da düzenlenen bir etkinlikte "Her şey Almanya için" sloganını kullanarak anayasaya aykırı örgütlerin sembollerini kullanma suçunu işledi. Savcı, Höcke için sekiz ay ertelemeli hapis cezası ve iki yıl kamu görevinden men edilmesini talep etti. Ancak mahkeme, para cezasına hükmetti. Höcke'nin avukatlarıysa beraat talep etmişti.

Bu, Höcke'nin ilk para cezası değil. Geçen yıl mayıs ayında Merseburg'da aynı sloganı kullanmaktan 13 bin avro ceza almıştı.

Höcke, AfD'nin Thüringen eyalet ve parlamento grup başkanı olarak görev yapıyor ve partinin 1 Eylül'deki eyalet seçimlerindeki liste başı adayı. Thüringen Anayasayı Koruma Teşkilatı, AfD'yi eyalette aşırı sağcı olarak sınıflandırıyor. AfD, seçim anketlerinde uzun süredir önde olsa da son zamanlarda aradaki fark azalma eğilimi gösteriyor.

Geri Dön 02 Temmuz 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN