Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Haziran 2024 Çarşamba

AfD’de yeni bir aşırı sağ grup kurma hazırlığı

Almanya'da aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisi (AfD), Avrupa Parlamentosu'nda (AP) benzer görüşteki milletvekilleriyle yeni bir grup kurma hazırlığında.

Spiegel dergisinin haberine göre, AfD, AP yönetimine mektup yazarak yeni bir parlamento grubunun kuruluş toplantısı için yer istedi. Yeni grubun adı "Egemenlikçiler" olacak. Potansiyel üyeler arasında SOS Romanya, İspanya'dan Se Acaba La Fiesta, Yunanistan'dan NIHK, Polonya'dan Konfederacja Wolnosci Niedpodleglosc, Slovakya'dan Hnutie Republika ve Macaristan'dan Hazank Mozgalom bulunabilir.

AfD'nin yeni bir grup oluşturmak için 7 ülkeden en az 23 milletvekiline ihtiyacı var ve şu anda AP'de 15 sandalyesi bulunuyor.

AfD, seçimler öncesinde liste başı adayı Maximilian Krah'ın, nasyonal sosyalizm dönemindeki Schutzstaffel (SS) üyelerinin tamamının suçlu olmadığını söylemesi üzerine, AP'deki aşırı sağcı Kimlik ve Demokrasi (ID) grubu tarafından ihraç edilmişti. Krah, "SS üniforması giyen herkesin otomatik olarak suçlu olduğunu asla söylemeyeceğim." ifadesini kullanmış ve AfD yönetimi tarafından listeden çıkarılmıştı.

Geri Dön 26 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN