Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
30 Ağustos 2023 Çarşamba

AfD seçmeni bile Wagenknecht diyor

Yapılan son ankete göre; Sol Parti Federal Meclis Milletvekili Sahra Wagenknecht'in ülkenin en sevilen siyasetçileri arasında 3'üncü sıraya yükseldi

AfD seçmeni bile Wagenknecht diyor

Insa kamuoyu araştırma şirketi tarafından Bild gazetesi adına gerçekleştirilen son anket, Sol Parti Federal Meclis Milletvekili Sahra Wagenknecht'in ülkenin en sevilen siyasetçileri arasında 3'üncü sıraya yükseldiğini gösterdi.

İlk iki sıra aynı kalmış durumda. Savunma Bakanı Boris Pistorius yüzde 52,3'lük oy oranıyla en sevilen siyasetçi olarak birinci sırada yer alırken, yüzde 44.8'lik oy oranıyla CSU Genel Başkanı ve Bavyera Başbakanı Markus Söder ikinci sırayı korudu.

AfD seçmeni bile Wagenknecht diyor

Sol Parti'den ayrılarak yeni bir parti kurma planları olan Wagenknecht, Rusya yanlısı görüşleri ve Batı'nın silah ihracatını eleştirmesiyle dikkat çekmişti. Ayrıca, Wagenknecht henüz yeni parti kurmadan bile aşırı sağcı parti AfD seçmenleri arasında oldukça popüler görünüyor. AfD Lideri Alice Weidel'in ardından AfD seçmenleri arasında en sevilen siyasetçi sıralamasında ikinci sıraya yükselmiş durumda. Wagenknecht, ankete göre AfD seçmenlerinden yüzde 61.2, Sol Parti seçmenlerinden ise yüzde 60,8 puan almış.

Sol Parti baraj altında, AfD yüzde 21

Insa'nın son anketine göre, bu pazar seçim olsa, Birlik Partileri (CDU/CSU) yüzde 26.5, AfD yüzde 21, iktidardaki SPD yüzde 18 oy alırdı. İktidar ortakları Yeşiller yüzde 14.5 ve FDP yüzde 7 oy oranına sahip. Ancak Sol Parti (Wagenknecht'in mevcut partisi), yüzde 4.5 oy oranıyla baraj altında kalmış durumda.

Anket sonuçlarına göre, mevcut SPD, Yeşiller Partisi ve FDP koalisyonunun oy oranı yüzde 39,5'te kalmıştır. Siyah-kırmızı koalisyonun yanı sıra SPD+CDU/CSU veya Yeşiller+FDP'den oluşan Jamaika koalisyonu da çoğunluğu sağlayabilecek seçenekler olarak görünmektedir.

Geri Dön 30 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN