Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
20 Eylül 2023 Çarşamba

AfD oy oranında rekor seviyeye ulaştı

Son ankete göre, aşırı sağcı AfD oylarını yüzde 22'ye çıkararak, şimdiye kadarki en yüksek oy oranına ulaştı.

AfD oy oranında rekor seviyeye ulaştı

RTL/n-tv adına Forsa araştırma şirketinin son anketi, Almanya'da AfD'nin oylarını yüzde 22'ye çıkararak tarihi bir rekor elde ettiğini gösterdi.

Birlik partileri (CDU/CSU), yüzde 27'lik oy oranıyla hâlâ birinci sırada kalmaya devam ediyor. SPD'nin oy oranı ise yüzde 17'de sabit kaldı. Yeşiller Partisi, yüzde 14'e ulaşarak bir puanlık artış kaydetti. FDP ise bir puanlık kayıpla yüzde 6'da kaldı. Sol Parti ise yüzde 4'lük oy oranını koruyarak barajı geçemedi.

SPD'de son seçimlerden bu yana en düşük oy oranı

Bild gazetesi adına Insa araştırma şirketinin yaptığı anket ise, Başbakan Olaf Scholz'un partisi SPD'nin son federal seçimlerden bu yana en düşük oy oranına sahip olduğunu gösterdi. Eğer bu pazar seçim yapılsaydı, ankete katılanların sadece yüzde 17'si SPD'ye oy vereceğini belirtti. Bu oran, bir hafta önceki ankete göre 1 puanlık bir düşüşü ve önceki federal seçimlere göre ise 9 puanlık bir kayba tekabül ediyor.

Anket sonuçlarına göre diğer partilerin oy oranları şu şekilde: CDU/CSU yüzde 27, AfD yüzde 21, Yeşiller Partisi yüzde 15, FDP yüzde 6 , Sol Parti yüzde 5.

Ankete katılanların yüzde 60'ı Başbakan Olaf Scholz'un (SPD) çalışmalarından memnun olmadığını belirtirken, memnun olanların oranı yüzde 28'de kaldı.

Geri Dön 20 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN