Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Mayıs 2024 Cumartesi

AfD, AP grubundan ihraç edildi

Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) partisi, Avrupa Parlamentosu'ndaki (AP) Kimlik ve Demokrasi (ID) grubundan ihraç edildi.

AfD, AP grubundan ihraç edildi

Karar, AfD'nin AP seçimlerindeki baş adayı Maximilian Krah'ın, bir İtalyan gazetesi olan La Repubblica’ya verdiği demeçte Nazilerin SS olarak bilinen ‘Koruyucu Timi’ hakkında yaptığı tartışmalı yorumların ardından alındı. Krah, “Her SS üniforması giyen birinin otomatik olarak suçlu olduğunu asla söylemeyeceğim. Suçluların yüzdesi kesinlikle yüksekti, ancak hepsi suçlu değildi” şeklinde konuşmuştu.

Fransız sağcılar AfD ile iş birliğini kesti

Fransa’da aşırı sağcı Ulusal Birlik (RN) partisi, Avrupa Parlamentosu’nda AfD ile olan iş birliğini tamamen kestiğini duyurdu. RN Lideri Jordan Bardella, artık AfD'nin yanında oturmayacaklarını belirtti. Bu gelişme üzerine, Fransa’nın aşırı sağcı lideri Marine Le Pen de, partisinin AB parlamentosu sıralarında AfD ile yan yana oturmayacağını açıkladı.

AfD'li vekile yumruklu protesto

Almanya’nın Saksonya eyaletinde aşırı sağcı AfD'li Saksonya Eyalet Milletvekili Mario Kumpf, bir süpermarkette alışveriş yaparken yumruklu saldırıya uğradı. Yumruk atan kişinin, Kumpf'a vurduktan sonra alışverişe devam ettiği belirtildi. Polis, Kumpf’un yüzüne aldığı darbe sonucu yaralandığını ve saldırganın "yaralama" suçundan gözaltına alındığını açıkladı. Ancak suçun kesin arka planı hakkında henüz bilgi verilmedi. Kumpf, 2019'dan beri Saksonya eyalet parlamentosunun üyesi.

Siyasetçilere saldırılar

Geçen ay Berlin'in eski Belediye Başkanı ve Berlin Senatörü Sosyal Demokrat Parti (SPD) üyesi Franziska Giffey, başkentte bir kütüphaneyi ziyaret ederken saldırıya uğramıştı. SPD'li bir başka siyasetçi, Avrupa Parlamentosu üyesi Matthias Ecke, Mayıs ayı başında Dresden kentinde darp edilmiş ve hastaneye kaldırılmıştı. Ayrıca, Yeşiller Partisi'nden siyasetçi Yvonne Mosler da hakaretlere, tehditlere ve tükürüğe maruz kalmıştı.

Geri Dön 25 Mayıs 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN